Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowiecki otrzymał z Funduszu Sprawiedliwości 80 tysięcy złotych. Środki zostaną przeznaczone na sprzęt dla jednostek OSP działających w mieście.

Władze Tomaszowa Mazowieckiego złożyły w Ministerstwie Sprawiedliwości o dotacje w wysokości 80 tysięcy złotych z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Został on pozytywnie oceniony i Prezydent miasta Marcin Witko podpisał dzisiaj w resorcie stosowne dokumenty.

Na terenie naszego miasta, mimo że działa zawodowa Straż Pożarna, z budżetu gminy dofinansowywane są 3 jednostki OSP, w tym dwie znajdujące się w Krajowym Systemie Ratownictwa. To nie jest częste na terenie kraju – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa. – Staramy się wspierać te jednostki jak możemy, ale nie tylko my – dodaje.

Na co zostaną przeznaczone środki? Ochotnicza Straż Pożarna Tomaszów Mazowiecki – Ludwików otrzyma defibrylator AED, nożyce hydrauliczne, 10 hełmów, przenośny maszt oświetleniowy i cztery lekkie hełmy. OSP Tomaszów Mazowiecki – Białobrzegi wzbogaci się o siedem kompletów ubrań specjalnych, detektor jednogazowy, zestaw klocków i klinów do stabilizacji i przenośny zestaw oświetleniowy, a OSP Tomaszów Mazowiecki – Nagórzyce agregat hydrauliczny z funkcją turbo i maszt oświetleniowy.

Zakupy powinny zostać zrealizowane do końca roku. Wkład własny miasta to 851 złotych.

Foto. UM

o autorze

Redakcja/Łukasz