Do 2021 roku w Gliwicach powstanie nowa remiza dla OSP Brzezinka, która została reaktywowana sześć lat temu.

Już wkrótce dzięki wsparciu miasta strażacy z Brzezinki będą mieli do dyspozycji dwukondygnacyjną remizę przy ul. Zamojskiej, o powierzchni niemal 662 m2, z zapleczem socjalno-biurowym i sanitarno-kuchennym, pomieszczeniami dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, szatniami oraz salą szkoleniową i konferencyjną. W budynku powstanie też sala ćwiczeń pozwalająca utrzymać sprawność fizyczną strażaków, pomieszczenia Klubu Honorowych Dawców Krwi „Dar Nadziei” działającego przy OSP w Gliwicach-Brzezince oraz sale na działalność edukacyjno-kulturalną, którą również zajmują się strażacy. Znajdzie się także miejsce na nowy garaż dla trzech wozów bojowych OSP Brzezinka i ufundowanej przez miasto przyczepy sprzętowej wyposażonej w nowoczesne pompy i węże, służącej do usuwania skutków powodzi i podtopień. Stary garaż będzie służył strażakom do prowadzenia ćwiczeń, wykonywania tzw. zapraw i jako magazyn sprzętowy. Dla potrzeb remizy powstanie parking na 21 miejsc postojowych – informuje Urząd Miejski w Gliwicach.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej remizy strażackiej dla OSP Brzezinka został już ogłoszony. Projekt ma powstać w oparciu o koncepcję programowo-przestrzenną przygotowaną na zlecenie miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa remizy rozpocznie się w 2020 roku, a zakończy w 2021 r.

Każdego roku brzezińska straż wyjeżdża do ponad stu zdarzeń, liczy 27 czynnych strażaków i ma do dyspozycji dwa wozy bojowe – iveco i jelcza – przekazane przez gliwicką komendę PSP oraz sprzęt zakupiony ze środków budżetu miasta.

Foto. UM

o autorze

Redakcja/Łukasz