Zakończyła się budowa nowej strażnicy Komendy Miejskiej PSP i JRG w Suwałkach. Inwestycja pochłonęła ponad dwanaście milionów złotych.

Nowa strażnica o powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych przy ulicy Pułaskiego między obecnym budynkiem Komendy Miejskiej PSP a kościołem. Składa się ona z hali garażowej na 10 samochodów, wieży do suszenia węży, pomieszczenia do serwisowania aparatów ODO, części socjalno-biurowej dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, Stanowiska Kierowania KM PSP i części administracyjnej przeznaczonej dla Komendy Miejskiej PSP.

W ramach inwestycji wybudowano boisko wielofunkcyjne, wspinalnie z dobiegiem i bieżnię z torem przeszkód o długości 100 metrów.

Uroczystość przekazania do użytkowania nowej strażnicy odbyła się we wtorek 8 października. Wzięli w niej udział m.in.: Jarosław Zieliński – wiceminister MSWiA, gen. brygadier Leszek Suski – Komendant Główny PSP, nadbryg. Jarosław Wendt – Podlaski Komendant Wojewódzki PSP, samorządowcy, strażacy PSP i druhowie OSP.

Dzięki nowej strażnicy skróci się czas dojazdu strażaków z JRG Suwałki do zdarzeń w północnej części miasta i powiatu.

W ramach ‘Programu modernizacyjnego’ podobne obiekty powstają obecnie w Legionowie, Rzeszowie, Węgrowie, Rykach i Lubartowie.

Foto. Suwalki24.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz