W dniu 13 maja 2016 r. nastąpiło przekazanie obowiązków Komendanta Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Pełniącym obowiązki Komendantem Centralnej Szkoły został mł. bryg. mgr inż. Jacek Kleszczewski, który akt powołania otrzymał z rąk Zastępcy Komendanta Głównego st. bryg. mgr Krzysztofa Hejduka.

Pan mł. bryg. Jacek Kleszczewski jest absolwentem Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. 1 stycznia 2000 roku rozpoczął służbę w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej. W roku 2003 uzyskał na Politechnice Częstochowskiej tytuł inżyniera na kierunku Zarządzanie i Marketing w zakresie “Zarządzanie Bezpieczeństwem Pracy”.

W roku 2006 ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego, uzyskując tytuł magistra inżyniera.

W 2009 roku ukończył w Szkole Głównej Służby Pożarniczej Studia Podyplomowe “Dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi”.

W 2010 roku ukończył w Wyższej Szkole Zarządzania w Częstochowie Studia Podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego.

Źródło: CS PSP

o autorze

Redakcja