Poranek dla mieszkańców Gidel (pow. radomszczański) rozpoczął się od dużego wybuchu. W miejscowym zakładzie produkcyjnym, gdzie produkowane były piece do zwęglania odpadów doszło do wybuchu podczas testów i kontroli nowego pieca.

Testy te polegają na podgrzewaniu nowo wyprodukowanego pieca palnikami. Wtedy też prawdopodobnie doszło do zapłonu zgromadzonych w piecu gazów.

Silny wybuch spowodował wyrwanie włazu technologicznego pieca, który z impetem przygniótł dwóch pracowników. Siła wybuchu zniszczyła również sąsiednie pomieszczenie.

Na miejscu zginął 57-letni mężczyzna, a jego o dziesięć lat młodszy kolega trafił z ciężkimi obrażeniami do szpitala. Poszkodowany ma m.in. połamane ręce, nogi i obrażenia głowy.

Na miejsce udały się trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej i jedna ochotnicza. – powiedział  mł. bryg. Przemysław Zieliński z KP PSP Radomsko.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i sprawdzeniu miejsca zdarzenia pod względem zagrożenia pożarowego.

Policja, prócz ustalenia przyczyny wybuchu, sprawdza również jaki zakres obowiązków mieli obaj mężczyźni oraz czy mieli odpowiednie uprawnienia do wykonywania czynności w zakładzie.

o autorze

Rafał Cieślak
Młody, ambitny fotoreporter, który coraz częściej próbuje swoich sił jako redaktor. Strażak - ochotnik, którego niewątpliwą pasją jest pomoc bliźnim. W serwisie dba o świeże i ciekawe materiały z okolic Częstochowy, skąd pochodzi.