Do tego tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godziną 17:00 na drodze krajowej numer 16 między Ostródą a Olsztynem, w pobliżu miejscowości Gietrzwałd. Oznakowany radiowóz policyjny zderzył się z czterema motocyklistami.

Dwaj policjanci z Olsztynka jechali na interwencję. Na chwilę obecną nie wiadomo czy poruszali się na sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

W wyniku zderzenia jeden z mężczyzn, który miał 41 lat i pochodził z Iławy, zmarł. Nie powiodła się kilkunastominutowa reanimacja. Dwaj kolejni motocykliści trafili do szpitala, czwartemu nic się nie stało. – poinformowała sierż. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Droga była zablokowana przez ponad cztery godziny. Przyczyna wypadku jest jeszcze nieznana. Na miejscu zdarzenia prócz prokuratora pracował również ekspert z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Funkcjonariusze w obecności prokuratora zostali trzykrotnie poddani badaniom na zawartość alkoholu oraz innych używek – wszystkie testy wyszły negatywnie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości KamilFoto

o autorze

Redakcja