Okres świąteczno – noworoczny jest dla naszej jednostki okresem szczególnie pracowitym z wielu powodów. Oprócz wyjazdów do działań ratowniczo-gaśniczych, nasi druhowie wraz z sympatykami pożarnictwa pilnie pracują przy przygotowaniach do zbliżającej się uroczystości z okazji jubileuszu 70-lecia OSP Tuchomie, która odbędzie się 14 sierpnia 2016 roku. Wszystkie zaangażowane osoby pragną, aby ta uroczystość zapadła zarówno strażakom, mieszkańcom i przyjezdnym gościom na długie lata w pamięci, dlatego też chcemy, aby wszystkie szczegóły i atrakcje były na jak najwyższym poziomie.

Jest nam bardzo miło ogłosić, że przedstawiciele naszej jednostki po długich i jak się okazuje bardzo owocnych negocjacjach, podpisali umowę dotyczącą występu gwiazdy wieczoru na naszym jubileuszu. Swoim występem artystycznym, naszą wspaniałą rocznicę, uświetni znany zarówno „starszemu jak i młodszemu” gronu odbiorców, zarówno z estrady jak i z telewizyjnego ekranu, działający dla szerokiej publiczności już od 1972 roku – „KABARET KOPYDŁÓW” z komendantem – Leszkiem Benke oraz policjantem – Mateuszem Deweraną na czele!

Pragniemy również poinformować, że 10 lutego mija 70 lat od roku 1946, kiedy to została założona nasza jednostka, dlatego też w dniu 6 lutego 2016 roku, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica, wykonana przez „Zakład Kamieniarski – Maciej Mostowski” z Tuchomia, poprzez którą chcemy oddać hołd strażakom, założycielom i kontynuatorom działalności naszej tuchomskiej straży, za ich bezinteresowną pomoc bliźniemu i społeczeństwu w związku z 70-leciem naszej jednostki.. Po uroczystości odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Tuchomie, po którym zapraszamy wszystkich chętnych na tradycyjną już zabawę strażacką na godzinę 20:00, która odbędzie się w restauracji „Myśliwska” w Tuchomiu (zapisy u naczelnika – dh Marek Reschke).

Praca w „kuźni” hafciarskiej pani Renaty Delevaux z Rekowa idzie pełną parą! Już niedługo zaprezentujemy Państwu efekty jej ciężkiej, ale bardzo owocnej pracy nad przygotowaniem dla naszej jednostki, przepięknego jubileuszowego sztandaru. Rok 2016 będzie dla naszej jednostki rokiem wytężonej i wzmożonej pracy w związku zarówno z ciągłym zapewnieniem bezpieczeństwa naszemu społeczeństwu w trakcie udziału w różnorodnych akcjach ratowniczo – gaśniczych, jak i przy przygotowaniu obchodów rocznicy powstania OSP Tuchomie, w związku z którymi planujemy przygotować różne spotkania i atrakcje na przestrzeni całego roku dla mieszkańców oraz przyjezdnych gości. Dzięki temu mamy nadzieję, że tegoroczny jubileusz będzie jeszcze bardziej okazalszy.

Przygotowanie obchodów wiąże się z dużym nakładem środków finansowych, dlatego też wszyscy zainteresowani wsparciem naszej inicjatywy, mogą przekazywać osobiście dowolne środki do skarbnika Honorowego Komitetu Powołania Sztandaru – pana Janusza Juchniewicza lub na konto bankowe naszej jednostki:

Bank Spółdzielczy w Bytowie
nr konta: 68 9321 0001 0000 1964 2000 0010
z dopiskiem „Sztandar dla OSP Tuchomie”

Więcej informacji.

o autorze

OSP Tuchomie