W miejscowości Szostaki (województwo lubelskie) doszło do zderzenia samochodu pożarniczego marki Jelcz z ciągnikiem rolniczym, którego kierowca zmarł na miejscu. Do zdarzenia doszło po godzinie 15:00.

Na chwilę obecną wiemy, że strażacy jechali alarmowo gasić pożar.

Aktualizacja

Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie zadysponowało dwa zastępy – OSP Sławatycze oraz OSP Kodnia – do niegroźnego pożaru lasu.

Kierowca samochodu jednostki ze Sławatycz pomylił zjazdy. Z naprzeciwka jechała jednostka z Kodni, a pomiędzy nimi na zakręcie stał ciągnik rolniczy. Kierowca z Kodni chcąc ominąć samochód sąsiedniej jednostki, zjechał na prawą stronę ciągnika zahaczając go i tym samym ciągnąc za sobą razem z siedzącym w nim traktorzystą.  Na miejscu od razu została udzielona pomoc, lecz pomimo reanimacji nie udało się go uratować.

Kierowcy obu samochodów pożarniczych zostali przebadani na zawartość alkoholu – obaj byli trzeźwi. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku. Na miejscu pojawili się przedstawiciele Policji, Prokuratury oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Fot. Bartek Wołoszko  / bialapodlaska24.into

o autorze

Redakcja/K