We wtorek w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyło się otwarcie ofert w przetargu na dostawę koparek.

Przedmiotem postępowania jest dostawa trzech fabrycznie nowych koparek z silnikiem czterocylindrowym, wysokoprężnym, czterosuwowym o pojemności min. 3400 cm3 i mocy min. 53 KW i napędem 4×4 z możliwością przełączenia na napęd 4×2.

Wymagana jest koparka ze standardową łyżką o udźwigu bez wysuwu min. 1500 kg i głębokości kopania min. 4,7 m, natomiast ładowarka powinna być wyposażana w łyżkę ładowarkową, dzieloną (otwieraną) o pojemności min. 1 m3 i widły do palet.

Państwowa Straż Pożarna na zrealizowanie tego zamówienia zamierza przeznaczyć 871 768,26 zł brutto.

W wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożyła firma EWPA Sp. z o.o. o wartości 1 080 063 zł brutto, w swojej ofercie posiada koparki firmy CASE Construction, drugą ofertę złożyła firma Interhandler – autoryzowany dealer JCB w Polsce, jej wartość to 1 051 650 zł brutto.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będzie cena – 60%, parametry techniczne – 15%, okres gwarancji mechanicznej – 15% i warunki serwisu – 10%.

Jeśli przetarg nie zostanie unieważniony firma, która wygra będzie miała czas na zrealizowanie zamówienia do końca marca 2020 roku.

Koparki trafią do Szkół Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i Krakowie oraz Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Foto. Grzegorz Fortuna

o autorze

Redakcja/Łukasz