15-letni Mateusz Palzer jest uczniem 3 klasy gimnazjum. Mieszka w Prusinowicach. Przed chorobą uzyskiwał bardzo dobre wyniki w nauce, chodził do szkoły muzycznej, gdzie uczył się grać na pianinie oraz saksofonie, tańczył w ludowym zespole tanecznym oraz udzielał się jako wolontariusz. Był również członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Każda z tych rzeczy była jego wielką pasją i sprawiała mu bardzo dużo radości, niestety wszystko prysło jak mydlana bańka. Mniej więcej dwa lata temu zauważył na swoim małym palcu stopy niewielką czarną plamkę, która z czasem powiększała się. Był u różnych lekarzy, w końcu znalazł się u chirurga onkologicznego.

To co tam na niego czekało, zmieniło gwałtownie jego życie, diagnoza okazała się najgorszą z możliwych; był to czerniak złośliwy. Jest to jeden z najgorszych rodzaju nowotworów, na dodatek bardzo rzadko występujący u dzieci.

Został skierowany do szpitala we Wrocławiu, gdzie dokonano amputacji palca. Na pewien czas wykluczyło go to z życia szkolnego. Dalej jednak istniała szansa na normalne życie i dalsze rozwijanie się. Przez długi czas choroba nie dawała o sobie znać i Mateusz mógł powrócić do poprzednich pasji i życia. Około miesiąca temu czekała go kolejna bardzo zła wiadomość – nawrót choroby.

Choroba zaatakowała węzły pachwinowe, które również zostały wycięte. W chwili obecnej jest po pierwszej serii chemioterapii oraz w trakcie dalszej diagnostyki. Jego odporność jest obniżona, musi unikać skupisk ludzi, co wiąże się z siedzeniem w domu. Nie może robić tego co kocha. Jest to dla niego najgorsza kara, lecz to jeszcze nie koniec… Staramy się o lekarstwo ze Stanów Zjednoczonych. W związku z tym, że lek ten jest bardzo drogi, zwracamy się z do Was z prośbą o pomoc!

matmdp
My strażacy jesteśmy solidarni i zawsze skorzy do pomocy. Skąd nasz apel do Was. Możemy pomóc Mateuszowi na dwa sposoby. Pierwszym jest wpłata pieniędzy na specjalne konto bankowe, z kolei drugim zbiórka nakrętek.

Pamiętajcie, że każda złotówka ma znaczenie i jest na wagę złota. Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę!

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
Ul. O. Bujwida 42
50-368 Wrocław
Bank Milenium S.A.
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Z tytułem wpłaty „Mateusz Palzer”
Można również przekazać 1 % swojego podatku na numer KRS:0000086210

Nakrętki zbiera nasz zaprzyjaźniony kolega, który jest z sąsiedniej OSP Mateusza. Organizujcie zbiórki w swoich jednostkach, zaangażujcie media i lokalne społeczeństwo. To nic nie kosztuje, a pomożecie Mateuszowi w dalszej walce. Mamy do Was ogromną prośbę, aby w każdej paczce z nakrętkami znalazły się też worki na gruz (zwykłe nie wytrzymują) – ułatwią one transport do skupu i przechowywanie.

Nakrętki wysyłajcie na adres:

Piotr Ksiądzyna
Pakosławice 59B
48-314 Pakosławice
woj. Opolskie, powiat nyski

6 grudnia odbędzie się koncert połączony z aukcjami i zbiórką na leczenie. Wtedy zostanie przekazana pierwsza tura nakrętek, jednak to nie koniec zbiórki.

Liczymy na Was!

o autorze

OLGA