Użytkownik wojtass120

@wojtass120
aktywny 2 lata, 8 miesięcy temu

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #42642
  wojtass120
  Participant

  ja spotkałem się z stereotypem ochotnika do brania pieniędzy i takim który stoi i nic nie robi na akcji ja dużo zastępów jest i są tam do brania pieniędzy niestety ale to nie tylko jedna osoba mówiła to przykre jest.

  #38596
  wojtass120
  Participant

  Powiem ci tak żeby być strażakiem to po pierwsze osp kursy wiedza i doświadczenie z osp jest bez cenne. Taka klasa zależy jak jest zorganizowana ale nie jest nastawiona za bardzo na wy robienie strażaka ale bardziej nastawiona na pokazanie pewnych elementów i wiedzy minimalnej by pokazać absolwentowi jak ta służba wygląda byś zdecydował czy się nadajesz do tego i czy cię to tak naprawdę interesuje. Wiedza do takich szkół przede wszystkim chemia i fizyka bez tego będzie ciężko wiedza teoretyczna i praktyczna podstawowa z dziedziny pożarniczej tu najlepiej osp bo to nie zastąpiony nauczyciel no i trening fizyczny i szczęście bo średnio na 90 miejsc jest od 1500 do 2000 chętnych. takie liceum polega przeważnie na jakiś wyjazdach do psp i po lekcjach z jakiś zajęć w osp psp i trochę pierwszej pomocy i musztry. Na te pytania musisz sobie odpowiedzieć sam jak ci przybliżyłem jak to wygląda w tym temacie

  #38318
  wojtass120
  Participant

  Generalnie to jak jednostka poza ksrg to na bank ze wsi a taki sprzęt na teren wiejski można pozyskać z krus generalnie nie wiem czy samą deskę bo przeważnie to całe zestawy się pozyskuje ale można napisać wniosek o taką deseczkę może przyjmą tylko już zaznaczam w 100% finansują ale długi czas oczekiwania.

  #35812
  wojtass120
  Participant

  U nas dyżur jest też takie coś można powiedzieć jak idziemy do remizy i robimy tzw. nasłuch podczas którego siedzimy rozmawiamy sobie trochę konserwacji sprzętu ale tak by nie rozbroić auta. siedzimy parę godzin sobie nie raz się przytrafiło że siedzieliśmy a tu nagle słyszymy że pożar blisko nas to my już w gotowości telefon do PSK że jesteśmy gotowi w aucie do wyjazdu jak by co i ona nas już z automatu to wyjeżdżają alarmowo szczególnie u nas się to stosuje podczas sezonu letniego żniwnego gdy wiemy że w okolicy wyjednają maszyny rolnicze na pole to wtedy dyżur nie formalny idziemy sobie do remizy od np. 10 do 16 komuś się znudzi Idze do domu to przyjdzie następny i w gotowości jest zawsze kierowca również taka sytuacja jest przed ostrzeżeniem o bardzo dużych nawałnicach.

Przeglądają 4 wpisy - 1 przez 4 (z 4 w sumie)
remiza 2016 all rights reserved

Tworzenie stron www i sklepów internetowych Pedros.com.pl