Blisko dwa miliony złotych otrzyma sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Funduszu Sprawiedliwości. Symboliczne czeki przekazał minister Michał Woś.

Wręczenie czeków odbyło się w poniedziałek 28 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. W uroczystości udział wzięli: Michał Woś – minister, członek Rady Ministrów, Teresa Glenc – posłanka PiS, Ewa Gawęda – senator PiS, samorządowcy, przedstawiciele jednostek OSP i PSP.

Największe wsparcie otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna Racibórz-Sudół – 900 tysięcy złotych. Środki te zamierza przeznaczyć na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, który zastąpi 26-letniego Jelcza.

Nieco mniej, bo 750 tysięcy złotych również na zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego trafi do druhów z OSP Gorzyczki, 148 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego otrzyma OSP Żory, 100 tysięcy złotych na zakup zestawów narzędzi hydraulicznych trafi do dwóch jednostek z Rybnika – OSP Boguszowice i OSP Popielów, ostatnią jednostką na liście jest OSP Krzyżanowice, która może się pochwalić dofinansowaniem w wysokości 49 tysięcy złotych, pieniądze zostaną przeznaczone na zakup agregatu prądotwórczego.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Po to właśnie powstał i tak został zorganizowany Fundusz Sprawiedliwości, aby wspierać strażaków ochotników, którzy według statystyk są pierwsi na miejscach wypadków – powiedział podczas uroczystości Michał Woś.

Na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości na próżno szukać informacji o jakimkolwiek naborze wniosków dla jednostek OSP. Na nasze pytania dotyczące Funduszu, które wysłaliśmy kilka tygodni temu do Ministerstwa Sprawiedliwości nie otrzymaliśmy odpowiedzi.  

Foto. fb/Michał Woś

o autorze

Redakcja/Łukasz