Dzisiaj Koalicja Obywatelska zaprezentowała swój program wyborczy. Znalazły się w nim zapowiedzi związane z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

Koalicja Obywatelska dla Ochotniczych Straży Pożarnych przygotowała trzy propozycje, znajdują się one w dziale pod tytułem ‘Nowoczesna Straż’.

Pierwsza propozycja to ‘OSP z zadaniami Obrony Cywilnej’, a druga ‘Większe kompetencje’, można je bez wahania połączyć.

Przygotujemy Ochotniczą Straż Pożarną do wykonywania zadań Obrony Cywilnej na terenie gminy. Przekażemy strażakom ochotnikom uprawnienia służb Obrony Cywilnej w sytuacjach kryzysowych. Każdy obywatel będzie mógł liczyć na natychmiastową pomoc pozwalająca zabezpieczyć jego dobytek przed zniszczeniem – czytamy w programie. Dodatkowo Koalicja chce za pieniądze z budżetu państwa stworzyć sieć magazynów kryzysowych, które będą wyposażone między innymi w agregaty prądotwórcze i materiały niezbędne do naprawy zerwanych dachów.

Trzecia i ostatnia propozycja to ‘Zdecydowana modernizacja’. Po dojściu KO do władzy miałby powstać program finansowego wsparcia modernizacji i doposażenia siedzib OSP. Obejmowałby on modernizację budynków czy zakup wyposażenia wspierającego rozwój aktywności fizycznej druhów OSP.

Koalicję Obywatelską tworzą: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Foto. PO

o autorze

Redakcja/Łukasz