Premier Beata Szydło powołała na stanowisko Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej starszego brygadiera Leszka Suskiego. Nominację wręczył dziś (22 grudnia br.)  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. St. bryg. Leszek Suski został także nowym Szefem Obrony Cywilnej Kraju.

St. bryg.  Leszek Suski urodził się 31.12.1957 r. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1981 r. W 1986 r. skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej.  Pełnił służbę m.in. w Katedrze Taktyki i Dowodzenia SGSP, był także dowódcą zmianowym i p.o. dowódcy Jednostki nr I w Warszawie.  Od 1997 r. służył w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Następnie w latach 2002-2005 oddelegowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Leszek Suski pełnił również w latach 2005-2007 funkcję I Zastępcy Komendanta Głównego PSP. Był także sejmowym ekspertem do spraw ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego.

kg2

St. bryg. Leszek Suski zastąpił na stanowisku Komendanta Głównego PSP  generała brygadiera Wiesława Leśniakiewicza.

Źródło: MSWiA

[wpdevart_poll id=”2″ theme=”0″]

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.