W dniu 04.04.2016 o godz. 14:27 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Bytowie zadysponował jeden zastęp strażaków, pojazdem Mercedes Atego 1329 z OSP Tuchomie do pożaru trawy przy drodze krajowej nr 20, koło miejscowości Trzebiatkowa.

Na miejsce działań, w związku z dużym zagrożeniem pobliskich obszarów leśnych oraz szybko rozprzestrzeniających się płomieni zostały również zadysponowane OSP Trzebiatkowa oraz JRG Bytów. W miejscu pożaru obecni już byli druhowie z OSP Kramarzyny, z którymi to wspólnie przystąpiliśmy do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w trakcie których ujawnione zostało zwęglone ciało – najprawdopodobniej ofiara pożaru.

DSC08943

Strażacy poprzez użycie sprzętu do tłumienia płomieni oraz wodnego prądu gaśniczego sprawnie opanowali rozprzestrzeniający się pożar. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego ze Szpitala w Bytowie, który stwierdził zgon osoby. Obecni na miejscu funkcjonariusze Posterunku Policji w Tuchomiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, wykonywali niezbędne czynności przy udziale Prokuratora.

DSC08956

Na miejscu prowadzonych działań obecny był również: Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie – asp. sztab. Stefan Pituch, Naczelnik Wydziału Operacyjnego – mł. bryg. Henryk Talewski, Dowódca JRG nr 1 w Bytowie – mł. bryg. Kazimierz Waraksa.

Info, www.

o autorze

OSP Tuchomie