Wczoraj, 7 lipca 2015 roku około godziny 15:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 3 w Polkowicach na wysokości ulicy Kominka. Na miejsce skierowano niezwłocznie wszystkie służby ratunkowe.

Jak się okazało zderzyły się ze sobą trzy pojazdy poprzez najechanie – Volkswagen Polo, cysterna Scania oraz ciągnik siodłowy z naczepą marki DAF. Pierwszej pomocy udzielono kierowcy DAFa, jednak po przebadaniu przez ratowników medycznych odmówił transportu do szpitala.

Ze względu na zniszczenia oraz fakt, iż w DAFie przewożony był alkohol niskoprocentowy, strażacy podali jeden prąd piany w miejscu, gdzie mogło by dojść do ewentualnego wycieku.Jak mówią uczestnicy oraz świadkowie, w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden ciągnik siodłowy. W trakcie jazdy miał się zatrzymać na prawym pasie jezdni, ponieważ doszło do awarii hamulców. Za nim zatrzymał się Volkswagen Polo, następnie kierujący cysterną lekko uderzył w tył Polo.

Kierujący DAFem nie zdążył już wyhamować i uderzył w cysternę. Kierujący zestawu pomimo tak poważnej awarii układu hamulcowego zdecydował się opuścić zdarzenie drogowe i udać się dalej w trasę.

Droga krajowa numer 3 w kierunku Zielonej Góry w trakcie działań była całkowicie zablokowana. Objazdy wytyczono przez miasto.

Siły i środki:

  • 530[D]90 – SOp Suzuki Grand Vitara – KP PSP Polkowice
  • 531[D]21 – GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329 – JRG Polkowice
  • 539[D]88 – GCBA 5/32 Scania P360 – OSP Sucha Górna
  • DL 32607 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Lubin (najechanie na zdarzenie)
  • P6 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
  • P3 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
  • B990 – Kia Cee’d SW II – KPP Polkowice

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.