13 września 2015 roku po godzinie 16:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego pomiędzy “Polkowicami Dolnymi”, a Suchą Górną.

Na miejsce skierowano sekcję gaśniczą z JRG Polkowice. Strażacy z JRG Polkowice ujrzeli pożar poszycia leśnego oraz pojazd osobowy marki Renault, który stał już w płomieniach – był zawieszony na skarpie. Niezwłocznie przystąpiono do gaszenia pożaru oraz rozpoczęto udzielanie pierwszej pomocy kierującemu, który doznał oparzeń ciała.

W akcji gaśniczej wziął również zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górnej, który został zadysponowany prosto z zawodów powiatowych strażaków OSP oraz samolot gaśniczy Dromader z Lubina.

Poszkodowany kierujący pojazdem był nietrzeźwy, najprawdopodobniej zawieszając auto na skarpie, próbował na siłę wyjechać, co skutkowało w pierwszej kolejności pożarem samochodu, a następnie poszycia leśnego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Lubinie.

Siły i środki:

  • 531[D]21 – GBA Mercedes Benz Atego – JRG Polkowice
  • 531[D]25 – GCBA MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
  • 539[D]88 – GCBA Scania P360 – OSP Sucha Górna
  • SP – ZUF – samolot gaśniczy Dromader – Nadleśnictwo Lubin
  • S5 – Mercedes Benz Sprinter Bluetec – ZRM Polkowice
  • Toyota Hilux – Nadleśnictwo Lubin B992 – Kia Cee’d SW – KPP Polkowice

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.