W niedzielę 31 maja br. przed godziną 15:00, podczas Międzynarodowych Targów Lotnictwa Lekkiego na lokalnym lotnisku Aeroklubu w Rudniach (pow. częstochowski) doszło do wypadku z udziałem paralotniarza.

36-letni pilot z Warszawy wykonywał lot paralotnią. W pewnym momencie wpadł w powietrzny korkociąg. Spowodowało to brak siły nośnej i “miotanie” czaszą paralotni. Paralotnia spadła z wysokości około stu metrów.

Po przyjeździe na miejsce służb ratunkowych poszkodowany był nieprzytomny,ale wykazywał funkcje życiowe. Niestety te szybko zaczęły zanikać. Wezwano śmigłowiec pogotowia ratunkowego z Gliwic. Strażacy zabezpieczyli miejsce pod lądowanie.

Śmigłowiec odleciał jednak pusty. Długa reanimacja nie przyniosła sukcesu. Lekarz będący na miejscu stwierdził zgon. Przyczynę wypadku ma ustalić Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok.

Siły i środki:

  • 353[S]43 Iveco TurboDaily SLRt JRG 3 Częstochowa
  • 359[S]97 Volkswagen Transporter SLRt OSP Rudniki
  • Pogotowie Ratunkowe
  • SP-HXF Eurocopter EC135P2+ Ratownik 4  LPR Gliwice
  • Policja

o autorze

Rafał Cieślak
Młody, ambitny fotoreporter, który coraz częściej próbuje swoich sił jako redaktor. Strażak - ochotnik, którego niewątpliwą pasją jest pomoc bliźnim. W serwisie dba o świeże i ciekawe materiały z okolic Częstochowy, skąd pochodzi.