Od kilku tygodni w Europie i Stanach Zjednoczonych trwają zdjęcia do filmu ‘Ognisty Podmuch 2’.

Według amerykańskiego serwisu Movie Hole fabuła ‘Backdraft 2’ (roboczy tytuł) ma skupić się na Seanie McCaffrey (Joe Anderson), synu Stephena McCaffrey (Kurt Russell). Chłopak pracuje w FBI i obwinia swojego wuja (William Baldwin) za śmierć ojca. Wkrótce w mieście zorganizowana grupa wznieca pożary aby odwrócić uwagę od przemytu głowicy jądrowej i panowie będą musieli ze sobą współpracować. W filmie pojawi się również Donald Sutherland, który zagra Ronalda Bartela.

Reżyserem filmu jest 44-letni Hiszpan Gonzalo López-Gallego, reżyser filmu Apollo 18 (2011).

Zdjęcia do filmu trwają w Rumunii, Toronto i Chicago. Data premiery nie jest znana. Za realizację filmu odpowiedzialna jest wytwórnia Universal Pictures.

Na początku lat 90 ubiegłego wieku na całym świecie ‘Ognisty podmuch’ zarobił 152 mln dolarów i otrzymał trzy nominacje do Oscara w kategorii najlepsze efekty specjalne, najlepszy dźwięk i najlepszy montaż dźwięku. W głównych rolach wystąpiła prawdziwa aktorska śmietanka – Kurt Russell, William Baldwin, Robert De Niro, Donald Sutherland i J.T. Walsh. Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer.

Foto. Steve Chikerotis

o autorze

Redakcja/Łukasz