Ponad 220 strażaków przez 21 godzin gasiło pożar sortowni śmieci w Wolicy – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaśle zgłoszenie o pożarze otrzymał w sobotę 12 października około godziny 17. Płonęło około 4 tys. metrów sześciennych śmieci. Dodatkowo zagrożone były dwa pobliskie budynki.

Na miejsce zostały zadysponowane siły i środki JRG PSP w Jaśle oraz OSP z terenu powiatu jasielskiego. Ze względu na duże zapotrzebowanie w wodę na miejsce pożaru przybyły samochody z duża ilością środków gaśniczych z komend PSP w Dębicy, Krośnie, a także cysterny z wodą z OSP Skołyszyn i komend z Sanoka, Mielca i Stalowej Woli. Strażacy gaszący ogień pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane samochody z zapasem aparatów powietrznych z Łańcuta i Jarosławia – poinformował mł. bryg. Piotr Śmietana.

Wielkość pożaru strażacy oszacowali na tysiąc metrów kwadratowych. Działaniami kierował zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego bryg. Andrzej Marczenia, który przybył na miejsce razem z grupą operacyjną Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Foto. bryg. Wacław Pasterczyk, KP PSP Jasło

o autorze

Redakcja/Łukasz