Podnosząc sprawność fizyczną, zdobywając nowe doświadczenie, a także przeżywając niezapomniane chwile trzech strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie wzięło udział w wyprawie, której zwieńczeniem było zdobycie góry Kazbek, w paśmie Kaukazu w Gruzji.

Szczyt o wysokości 5033 m n.p.m. zdobyli 25 lutego o godz. 12:30, po 9-cio godzinnym ataku szczytowym, poprzedzonym kilkudniową aklimatyzacją w pobliżu szczytu.

St. asp. Łukasz Prot i mł. asp. Paweł Zapadka to członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z JRG nr 2 w Olsztynie, a asp. Michał Paszkowski pełni służbę w JRG nr 1 w Olsztynie. Cała trójka to pasjonaci wędrówek wysokogórskich, a wyprawa KAZBEK 2017 to dopiero początek w drodze na najwyższe światowe szczyty.

Na ręce komendanta głównego PSP – nadbryg. Leszka Suskiego, warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP – st. bryg. Mirosław Hołubowicz przekazał podziękowanie za okazane wsparcie przy organizacji wyprawy „Kazbek 2017” oraz flagę z logo Państwowej Straży Pożarnej, która została zatknięta na zdobytym szczycie.


Źródło: KG PSP

o autorze

Redakcja