W niedzielę 17 listopada około godziny drugiej w nocy warszawska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze instalacji gazowej na ulicy Szańcowej.

W wyniku awarii przyłącza zapalił się wydobywający się gaz. Słup ognia był wysoki na 8-9 metrów. Ewakuowano około 20 osób, z czego trzy osoby dorosłe i dziecko przetransportowano do szpitala.

Na miejsce zadysponowano osiem zastępów z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych nr 2, 7, 11 i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Słup ognia znajdował się zaledwie kilka metrów od budynków, dlatego strażacy polewali je pianą, rozstawione zostały również kurtyny wodne.

Pogotowie gazowe miało problem z zakręceniem dopływu gazu. Konieczne było wykonanie rozkucie drogi i dopiero wtedy udało się odciąć dopływ gazu.

Pożar na Woli

Pożar przyłącza gazowego na Szańcowej w Warszawie.Red. Marcin Malczewski Komenda Stołeczna PolicjiKomenda Miejska PSP m.st. WarszawySuper Express – WarszawaJRG SGSP

Opublikowany przez Wawa News 24 Sobota, 16 listopada 2019
Pożar na Woli

Pożar przyłącza gazowego na Szańcowej w Warszawie.Red.Marcin Malczewski Komenda Stołeczna PolicjiKomenda Miejska PSP m.st. WarszawyJRG SGSPSuper Express – Warszawa

Opublikowany przez Wawa News 24 Sobota, 16 listopada 2019

Foto. kadr Wawa News 24

o autorze

Redakcja/Łukasz