20 czerwca 2015 roku kilka minut po godzinie 18:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 12 w okolicach miejscowości Wierzchowice. Na miejsce skierowano służby ratownicze z powiatu polkowickiego oraz głogowskiego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, okazało się, że tuż za Wierzchowicami w stronę Głogowa zderzył się pojazd osobowy marki Volkswagen Polo oraz cysterna, w której było przewożone mleko.

Pojazdy mijały się ze sobą. W pewnym momencie zarzuciło naczepę od ciężarowego Volvo, która uderzyła w Volkswagena. Samochód osobowy oraz częściowo cysterna znalazła się w rowie.

W wyniku zdarzenia do szpitala w Głogowie przetransportowano kobietę, która kierowała osobówką oraz jej 3-miesięczne dziecko.

Z racji, iż tył ciągnika zawisł pomiędzy drogą, a rowem, strażacy zdecydowali się dodatkowo ustabilizować pojazd, aby ten nie zsunął się całkowicie do rowu. W trakcie działań nie stwierdzono rozszczelnienia cysterny, ani zbiornika z paliwem w ciągniku. Do wyciągnięcia całego zestawu zadysponowano ciężki holownik.

Droga w kierunku Głogowa była całkowicie zablokowana. Grupa dochodzeniowo – śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie ustalała na miejscu przebieg zdarzenia.

Kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia dwa zastępy z JRG Polkowice oraz zastęp z OSP Gaworzyce został zawrócony do bazy.

Siły i środki:

  • 421[D]22 – GBARt Volvo FL 290/PS Szczęściak – JRG Głogów
  • S – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Głogów
  • P – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Głogów
  • B886 – Kia Cee’d SW II – WRD KPP Głogów
  • B890 – Kia Cee’d SW II – WRD KPP Głogów
  • Hyundai I30 – Grupa dochodzeniowo – śledcza KPP Głogów

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.