10 lat Nadziei

To już 10 lat jak członkowie Grupy Ratowniczej ‘Nadzieja’ niosą pomoc oraz dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi.

21 grudnia na długo zapadnie w pamięci wszystkim członkom jednostki. To właśnie tego dnia Grupa Ratownicza ‘Nadzieja’ otrzymał sztandar. Na jego awersie znajduje się orzeł na tle krzyża maltańskiego, na którym widnieją wartości przyświecające Grupie: Bóg, Honor, Ojczyzna, Ratunek. Na awersie znajdują się także ważne daty:

1418 – rok nadania praw miejskich Łomży, gdzie powstał i mieści się centralny oddział „Nadziei”;

1918 – data odzyskania niepodległości przez Polskę, której setną rocznicę obchodzimy w tym roku;

2008 – rok powstania Grupy Ratowniczej „Nadzieja”

2018 – data nadania sztandaru dla jednostki.

Początkowo do zadań naszej jednostki należało zabezpieczanie uroczystości przy parafii Krzyża Świętego w Łomży, gdzie do dzisiaj mieści się centrala “Nadziei”. Chęć nauki i rozwijania umiejętności szły w parze z otrzymaniem pierwszego sprzętu i pojazdów. Wokół założyciela Grupy Ratowniczej Nadzieja, a zarazem przyjaciela i księdza Radosława Kubła, gromadziła się coraz większa grupa młodzieży. Dzisiaj jest nas już 364 osoby, w tym 221 ratowników, 22 ratowników medycznych i 6 lekarzy w 10 oddziałach w północno-wschodniej Polsce – informuje Grupa.

Warto dodać również, że od 2017 roku Grupa Ratownicza ‘Nadzieja’ w Łomży to jedyna na terenie miasta Łomża Ochotnicza Straż Pożarna.

Podczas uroczystości podpisano nowe porozumienie pomiędzy Grupą Ratowniczą ‘Nadzieja’ a Podlaską Komendą Wojewódzką Policji, wręczono medale ‘Za zasługi dla pożarnictwa’, odznaki „X lat w służbie Nadziei”, ‘Wzorowy Ratownik’ i pamiątkowe grawertony.

Zakończeniem obchodów był wspólny opłatek, który zgromadził ponad 150 członków ‘Nadziei’ i przybyłych gości.

Foto. GR Nadzieja

Exit mobile version