W dniu dzisiejszym strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowie obchodzili 100- lecie swojego istnienia. Z tej okazji do Ciężkowa zostali zaproszeni goście z innych jednostek. Między innymi poczty sztandarowe oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej i Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Obchody tego ważnego dnia dla strażaków jak i mieszkańców Ciężkowa rozpoczęły się o godzinie 14:30 kiedy to strażacy i ich goście wzięli udział we Mszy Świętej w kościele pw. Św Stanisława w Ciężkowie.

Następnie poczty sztandarowe strażaków z jednostek z terenu gminy Szubin oraz jednostek zaprzyjaźnionych przemaszerowały pod remizę tutejszej jednostki, gdzie uroczystości były kontynuowane. Organizatorzy przewidzieli wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom, przemówienia okolicznościowe.

Podczas uroczystości został przekazany nowy wóz gaśniczy GLM Ford Transit który zastąpi dotychczasowego GLM Żuka. Miejmy nadzieje, że pozwoli on sprawnie działać w sytuacjach zagrożenia życia i mienia ludzkiego

Tekst/Foto: Red. Dawid Sikorski

o autorze

Redakcja