Strażacy z Los Angeles należą do grona najbardziej zapracowanych strażaków w całym kraju, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, wiedzą w co najbardziej inwestować, aby poprawić nie tylko bezpieczeństwo swoich funkcjonariuszy, ale także poprawić szybkość i jakość prowadzenia akcji.

 

 

22  marca nastąpiło przekazanie w ilości 1000 sztuk, na osobiste wyposażenie strażaków, kamery termowizyjnej SEEK Reveal FirePRO. Zakup ten był możliwy dzięki Fundacji Straży Pożarnej w Los Angeles. Jeszcze niedawno na jeden wóz bojowy przypadała jedna kamera termowizyjna, która kosztowała ponad 10 000 USD. Natomiast kamera FirePRO o której piszemy, jest dostępna na naszym rynku w przystępnej kwocie, która pozwala na sukcesywne, osobiste doposażenie polskich strażaków.

Kamera ta daje strażakom możliwość szybkiego wyszukiwania i ratowania osób poszkodowanych. Jest przede wszystkim kamerą osobistą i w znaczny sposób ułatwia strażakowi poruszanie się w zadymionej strefie pożarowej. Liczba użytkowników tej małej i funkcjonalnej kamery, z miesiąca na miesiąc, powiększa się.

W naszym kraju dystrybutorem kamery FirePRO jest m.in. firmaFire-Max.

Cenę oraz dokładniejszy opis znajdziecie tutaj.

Zdjęcia: Los Angeles Fire Department Foundation

o autorze

Redakcja