Minister Mariusz Błaszczak nagrodził 15-latka z województwa lubelskiego, który wykazał się wyjątkowym rozsądkiem i opanowaniem, ratując życie mężczyźnie.

2 października, 15-letni Kornel jadąc rowerem zauważył na poboczu drogi leżącego mężczyznę. Podszedł do niego, aby sprawdzić czynności życiowe. Mężczyzna nie reagował, ale oddychał i miał puls. Kornel wezwał służby ratunkowe, po czym ułożył poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i oczekiwał na przyjazd karetki.

Kornel jest dowódcą Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na uroczystość w Góździe, podczas której otrzymał od szefa MSWiA medal „Młodego Bohatera” przyjechała z nim delegacja kolegów z drużyny.

– Chcemy promować postawy takie jak ta, którą wykazał się Kornel. Gratuluję Tobie, ale również Twoim rodzicom, za to że tak dobrze Cię wychowali – powiedział podczas poniedziałkowej ceremonii minister Mariusz Błaszczak.

Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

Każdy laureat nagrody otrzymuje unikalny, numerowany medal i zostaje wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię.

MSWiA

o autorze

Redakcja