Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Pawłów Górny.

10 sierpnia 2020 roku po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 17-letni kierujący oplem astrą z niewyjaśnionych okoliczności, na prostym odcinku zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu pasażera siedział jego 13-letni kolega. Jak się okazało kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Obaj trafili do szpitala.

17-letni „pirat drogowy” wkrótce usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny odpowie jako osoba dorosła. Za spowodowanie wypadku drogowego, będąc w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie bez uprawnień grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez piotrkowskich policjantów. Dodatkowo jednym z celów dalszego postępowania będzie wyjaśnienie okoliczności udostępnienia pojazdu nieletniemu, za co grozi wysoka kara grzywny.

Źródło: Łódzka Policja

o autorze

Redakcja/Łukasz