Wielkopolscy policjanci namierzyli i zatrzymali 19-latka z Ukrainy, który w ciągu roku ‘zarobił’ 119 punktów karnych.
Policjanci z Ogniwa ds. Wykroczeń Komisariatu Policji Poznań – Grunwald od grudnia 2024 roku zajmowali się przekazaną im przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego – sprawą kierowcy samochodu BMW, który na terenie Polski tylko w ubiegłym roku dokonał wielokrotnych przekroczeń prędkości. Mężczyzna w sposób rażący naruszał przepisy ruchu drogowego, a jego tożsamość była nieznana – przekazała policja.
Fotoradary zarejestrowały dziesięć przypadków przekroczeń prędkości przez młodego Ukraińca. W większości przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, zebrał za to 119 punktów karnych. Przepisy miał ewidentnie w głębokim poważaniu, za każdym razem, gdy fotoradar robił zdjęcie pokazywał środkowy palec.
19-latek został namierzony i zatrzymany, przyznał się do wszystkiego. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że w 2024 roku otrzymał dwa mandaty, za przekroczenie prędkości i kradzież w sklepie. Stracił już prawo jazdy, a sprawa została skierowana do sądu, grozi mu do 30 tys. zł grzywny.
Dodatkowo policja skierowała wniosek do straży granicznej o wydanie decyzji o deportacji.
Komendant PSG w Poznaniu – Ławicy po analizie zgromadzonego materiału dowodowego, wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu, nadając jej rygor natychmiastowego wykonania. Ze względu na zagrożenie dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego orzeczono również 8 – letni zakaz ponownego wjazdu do strefy Schengen. Postanowieniem sądu, cudzoziemca osadzono do czasu wykonania decyzji w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli – poinformowała wielkopolska policja.