Urząd Miasta w Czyżewie w województwie podlaskim w połowie marca ogłosił przetarg nieograniczony na przebudowę remizy miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ramach inwestycji część budynku przy ulicy Strażackiej zostanie rozbudowana i przebudowana do pełnienia funkcji świetlicy miejskiej. Dwa stanowiska na samochody ratowniczo – gaśnicze i część sanitarno – porządkowa wykorzystywane na co dzień przez strażaków zostaną całkowicie wyremontowane i dostosowane do obecnych standardów, wymienione zostaną również bramy garażowe.

Wartość inwestycji wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku to prawie 2 miliony złotych. Koniec prac zaplanowano na październik 2017 r. W latach ubiegłych Urząd Miasta wyremontował lub przebudował remizy na świetlcie wiejskie w ośmiu miejscowościach na terenie gminy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Czyżewie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w lipcu 1997 roku, obecnie posiada na wyposażeniu ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Scania i lekki samochód ratownictwa technicznego Iveco.

o autorze

Redakcja