W niedzielę 12.01.2014 r. strażacy z naszej jednostki oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wzięli udział w 22 finale WOŚP, który odbył się na tyłach Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach.

W specjalnie przygotowanym namiocie prezentowaliśmy sprzęt ratownictwa technicznego stosowany podczas wypadków komunikacyjnych, ubrania specjalne oraz sprzęt ochrony osobistej używany przez strażaków zawodowych jak i ochotników w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Młodzież jak również dzieci bardzo chętnie ćwiczyły pierwszą pomoc przedmedyczną na specjalnie przygotowanych przez nas fantomach pod czujnym okiem naszych druhów.

Nie mogło również zabraknąć jak co roku podnośnika strażackiego, na którym każdy kto wrzucił do puszki jakąkolwiek kwotę pieniędzy mógł obejrzeć finał z wysokości.

Dodatkowo dzięki pomocy sekretarza naszej jednostki na finał WOŚP przyjechała Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów z psami ratowniczymi co stanowiło duża atrakcję szczególnie dla najmłodszym mieszkańców naszego miasta.

o autorze

Redakcja