Strażacy-ochotnicy z Zalesia Śląskiego mają powody do świętowania. Wyprodukowany w 1967 roku średni wóz bojowy Daimler Benz typu TLF 16/25 pełniący aktualnie funkcję drugiego samochodu wyjazdowego w jednostce, kończy w tym roku 50 lat!

W OSP Zalesie Śląskie wóz służbę pełni od 1996 roku. Mimo, iż pojazd jest wiekowy i aktualnie już nie dorównujący parametrami, czy mocą silnika nowoczesnym pojazdom bojowym, to nieprzerwanie spełnia swoje najważniejsze funkcje i nadal bierze czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Poczciwy staruszek ważący 11 ton z całym wyposażeniem bez większego problemu rozpędza się nadal do prędkości 90 km/h, a liczący 2400 litrów zbiornik z wodą gwarantuje zawsze odpowiedni zasób, jako dodatkowy środek gaśniczy w pierwszych minutach większych pożarów.

Do tej pory 50-latek przejechał 35500 km i ciągu 21 lat służby w jednostce OSP Zalesie Śląskie brał udział w ponad 250 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dla uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu wykonaliśmy kilka zdjęć z solenizantem wyrażając tym samym szacunek wszystkim strażakom, którzy niegdyś korzystali z tego samochodu bojowego ratując zdrowie i życie ludzkie na przełomie minionych 50 lat, zarówno tutaj w Polsce, jak i wcześniej za granicą.

Zapraszamy do śledzenia życia jednostki na stronie OSP Zalesie Śląskie oraz na Facebooku.

o autorze

Redakcja