Chcemy, żeby już w tym roku uruchomiony został program dofinansowania jednej jednostki OSP kwotą do pięciu tysięcy złotych – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

W poniedziałek projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej zajął się Komitet Stały Rady Ministrów, a dzisiaj Rada Ministrów. Dworczyk powiedział w TVP Info, że do tej pory strażacy ochotnicy mogli liczyć na dofinansowanie ‘twardych’ zadań jak na przykład zakup sprzętu.

A my chcemy też, żeby już w tym roku uruchomiony został program, dzięki którym OSP będzie można dofinansowywać kwotą do 5 tys. zł na jedno OSP na różnego rodzaju przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, społeczny, na promocję służby w OSP – powiedział szef KRPM.

Projekt ustawy teraz trafi do Sejmu i prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zajmą się nim posłowie.

AKTUALIZACJA

82 mln zł z budżetu trafi do OSP. Fundusze te będą mogły być przeznaczone m.in . na działania edukacyjno-prewencyjne, oświatowo-kulturalne oraz służące propagowaniu sportu i kultury fizycznej,które związane są z ochroną i prewencją przeciwpożarową – napisała na Twitterze szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

o autorze

Redakcja/Łukasz