500km plus na rowerach dla strażaków z Ukrainy

Już 23 czerwca rusza szósta edycja ultramaratonu kolarskiego organizowanego przez pasjonatów kolarstwa ze straży (i nie tylko).

Tegoroczna edycja zakłada pokonanie trasy liczącej 761 km, która została poprowadzona spod Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu i z metą w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Na trasie odwiedzimy również Centralna Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, gdzie akurat odbywać się będą mistrzostwa Polski w sporcie pożarniczym oraz Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, gdzie zatrzymamy się na pierwszy nocleg. Podczas przejazdu odwiedzimy wiele jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz komend powiatowych i miejskich PSP. W ten sposób uświetnimy 30-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej.

Celem tegorocznej akcji jest pomoc strażakom z Ukrainy. Organizujemy zbiórkę artykułów spożywczych z długim terminem przydatności oraz materiałów medycznych opatrunkowych.

Aby przekazać zebrane artykuły należy szukać nas na trasie:  http://500km.plus/

Jest tam szczegółowy przebieg trasy oraz orientacyjne czasy naszych postojów.

Dzięki przychylności i pomocy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu dysponujemy samochodem kwatermistrzowskim, którym przewieziemy zebrane produkty do SGSP.

Można również pomóc wpłacając pieniądze na konto:  https://pomagam.pl/wcry93

Tegoroczną edycję objął patronatem honorowym komendant główny PSP generał brygadier Andrzej Bartkowiak oraz jego odpowiednik w Ukrainie, gen. Serhiey Kruk, szef Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Razem z nami na trasie będzie ośmiu kolarzy – strażaków z Ukrainy.

Życzcie nam wiatru w plecy i włączcie się do akcji !!

Tekst. organizator 

Exit mobile version