25 maja w Białymstoku w akcji ratowniczej śmierć poniosło dwóch strażaków. Osierocili dwoje malutkich dzieci. Można pomóc tym dzieciom i ich mamom – Fundacja Dorastaj z Nami prowadzi zbiórkę na ich rzecz.

Każda śmierć, nawet bohaterska, niesie za sobą cierpienie ich rodzin. Dwóch strażaków z Białegostoku poświęciło swoje życie na służbie, pozostawiając najbliższych w żałobie po troskliwym ojcu i kochającym mężu. Nie bądźmy obojętni – wesprzyjmy ich dzieci dobrowolną darowizną.

Akcja prowadzona jest wspólnie z Fundacją Pomocy PSP „Solidarni” przy wsparciu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Liczy się każda złotówka. Darowizny można dokonać na stronie Fundacji Dorastaj z Nami  lub wpłacając na konto: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 z dopiskiem „Białystok”.

Fundacja Dorastaj z Nami – obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci strażaków, żołnierzy, policjantów i ratowników górskich. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki – do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

o autorze

Redakcja