3.10.2008o godzinie 13:55 na drodze krajowej K-40 w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do wsi Laskowice doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem Opel Combo, 21 letni mieszkaniec Żor podjął manewr ominięcia rzędu pojazdów, które zatrzymały za innym pojazdem chcącym wykonać manewr skrętu w lewo i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem Mercedes Sprinter kierowanym przez 61 letniego mieszkańca Kubic.

Mercedesem podróżowała grupa 6 niepełnosprawnych osób w wieku od 13 do 21 lat, z terenu powiatu Nyskiego, które powracały do domu, wraz ze swoją opiekunką, po tygodniowej nauce w jednej ze szkół w Raciborzu. W wyniku zdarzenia 9 osób zostało rannych.

Dwie z nich przewiezione zostały do szpitala w Nysie, pozostałe zaopatrzone zostały w prudnickim szpitalu. Obaj kierowcy byli trzeźwi a ich obrażenia na tyle łagodne, że opuścili już szpital.

To kolejne niebezpieczne zdarzenie drogowe na K-40, charakteryzujące się brawurą i brakiem wyobraźni. To kolejny młody kierowca, który nie dość, że zagraża samemu sobie, to jeszcze stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem kierujący oplem może mówić o szczęściu. Kilku podobnych piratów drogowych takiego szczęścia nie mięli i zginęli na prudnickim odcinku drogi krajowej K-40.

Źródło: Ratownictwo Opolskie

o autorze

Redakcja