Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP Adam Konieczny odebrał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy nominację na stopień nadbrygadiera Państwowej Straży Pożarnej.

Dziękuję, panie generale za dotychczasową służbę: 30 lat pańskiej służby i przeszło 100 lat rodzinnej tradycji – podkreślił Andrzej Duda, nawiązując do historii nowo mianowanego generała, którego pradziadek, dziadek i ojciec służyli w PSP. To nie jest szybki awans, to dobrze wysłużony i zasłużony awans, ale to także zobowiązanie do dalszej służby – dodał Prezydent.

Nadbrygadier Adam Konieczny jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, którą ukończył w 1994 r. Pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, a później w Komendzie Miejskiej PSP w Legnicy. Był dowódcą sekcji, oficerem, starszym oficerem, zastępcą naczelnika wydziału i naczelnikiem wydziału. W latach 2006-2016 pełnił funkcję Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy. Na stanowisko Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został powołany pod koniec stycznia 2016 r.

Obecnie w Państwowej Straży Pożarnej pełni służbę dwunastu generałów w stopniu nadbrygadiera – dwóch Zastępców Komendanta Głównego PSP, dziewięciu Komendantów Wojewódzkich PSP i Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Stopień generała brygadiera posiada tylko Komendant Główny PSP Leszek Suski.

Foto. KPRP

o autorze

Redakcja/Łukasz