W sobotę, 17 czerwca 2017 roku w Wieruszowie odbyła się I Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć Akademii Małego Strażaka z Brzeźnicy. Mali strażacy przygotowywali się do tej olimpiady z ogromnym zaangażowaniem. W czasie zawodów dzieci z Akademii startowały we wszystkich przygotowanych konkurencjach prezentując swoją zwinność, szybkość i precyzję. Żadne konkurencje nie były straszne dla wychowanków akademii. Sztafeta, musztra czy bojówka zostały wykonane szybko i precyzyjnie. Pomimo kiepskiej pogody cała drużyna była w świetnym humorze i bardzo dobrej formie.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników różne dodatkowe atrakcje. W duchu sportowej rywalizacji mali strażacy mogli skorzystać ze ściany wspinaczkowej, dmuchanych zjeżdżalni oraz wziąć udział w kilku dodatkowych konkurencjach sprawnościowych i konkursach z nagrodami, czas umilała Orkiestra Dęta OSP Pokrzywnica. Dla uczestników przewidziano również ciepły posiłek.

Po zakończonej rywalizacji zostały oficjalnie ogłoszone wyniki. Wszystkie drużyny biorące udział w olimpiadzie zajęły równorzędne pierwsze miejsce – bo nie ważne były czasy i niedociągnięcia, liczyły się chęci i duch sportowej rywalizacji. Organizatorzy i sponsorzy nie szczędzili nagród – były puchary, medale, słodycze i gadżety od sponsorów oraz ufundowane przez ZOSPRP specjalnie wykonane na tą okazję hełmy.

o autorze

Redakcja/Łukasz