Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku zaprasza już na kolejną akcję krwiodawstwa, w tym roku jest to już trzecia akcja,&a będzie w ich w 2014 roku w Izdebniku minimum pięć.

Krew będzie można oddawać już w tą niedzielę – 6 lipca b.r. od godziny 10:00 do godziny 14:00 w Domu Strażaka w Izdebniku. Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą dowód tożsamości!

Przypomnijmy:

Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku od 2008 roku uczestniczy w ogólnopolskim konkursie „Ognisty ratownik-gorąca krew” przeznaczonego zarówno dla straży ochotniczej, jak i państwowej.

Konkurs organizowany jest na terenie całej Polski od 2005 roku przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, przy współpracy Zarządu Głównego OSP oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Izdebnicka jednostka jako jedyna z Powiatu Wadowickiego bierze nieprzerwalnie udział w tym konkursie. Dzięki takiej możliwości, w Izdebniku od 2008 roku odbywają się 4/5 akcje krwiodawstwa w ciągu roku.

W 2013 roku&do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do Krakowa, pojechało ponad 60 litrów krwi z Izdebnika. Izdebnicka jednostka uplasowała się na 4 miejscu za aktywność krwiodawczą, wśród małopolskich jednostek biorących udział w konkursie.

Co roku odbywają się uroczyste gale podsumowań akcji krwiodawstwa, w każdym województwie, później ogólnopolskie podsumowanie w Warszawie. W województwie Małopolskim dotychczas uroczyste gale podsumowań odbywały się w Komendzie Wojewódzkiej PSP lub Szkole Aspirantów PSP w Krakowie.

W tym roku Izdebnicka jednostka została wyróżniona za aktywność i ilość oddanej krwi w województwie małopolskim, i to ona była gospodarzem tegorocznej uroczystej gali podsumowania krwiodawstwa.Wspólnie z organizatorami- Małopolskim Oddziałem PCK przygotowała galę, która miała miejsce 1 lutego b.r. w Domu Strażaka w Izdebniku.

Przypominamy, że straż z Izdebnika jako jedyna w całym Powiecie Wadowickim organizuje akcję krwiodawstwa.

„Serdecznie dziękujemy naszym stałym jak i nowym krwiodawcom akcji w Izdebniku. Przytoczę słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,&lecz przez to, kim jest ,i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Jesteście wielcy, że dzielicie się cząstką siebie ! Zapraszamy do nas po raz kolejny, już w tą niedzielę, czekamy na Was !”– mówią organizatorzy.

Tekst: OSP Izdebnik

o autorze

Redakcja