Około godziny 18.30 na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Półwiejskiej doszło do poważnego wypadku z udziałem bryczki konnej i samochodu osobowego. Ranne zostały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło, kiedy jadąca od strony ulicy Dolna Wilda bryczka czekała na przejazd przez skrzyżowanie. Najprawdopodobniej w tym momencie coś spłoszyło konie które pognały wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Citroen. Zderzenie pojazdów było tak silne że bryczka przewróciła się do góry kołami, a samochód osobowy został poważnie uszkodzony.

W wypadku ranne zostały trzy osoby kobieta – woźnica bryczki oraz kierowca i pasażer citroena. Niestety na miejscu padł jeden z dwóch koni zaprzęgniętych do bryczki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z samochodu osobowego. Ruch na skrzyżowaniu przywrócono około godziny 20:45, dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

Redakcja pozyskała dzięki czytelnikowi URBAN ALPHABET zdjęcie które przedstawia moment w którym doszło do zderzenia bryczki z samochodem.

Źródło: KM PSP Poznań

o autorze

Redakcja