Aktualne dotacje do wykorzystanie na rozwój jednostek. Sprawdź gdzie i jakie kwoty!

W całej Polsce w poszczególnych województwach ruszają programy, dotacje obejmujące zakupy sprzętu, wyposażenia, czy też remonty jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was artykuł zbiorczy, gdzie znajdziecie aktualne programy, kwoty oraz asortyment o który można się ubiegać.

Mamy ogromną radość poinformować Was o najnowszych programach dotacyjnych obejmujących zakupy sprzętu i remonty jednostek OSP na terenie całej Polski! W związku z tym, chcielibyśmy być Waszym partnerem w dostarczaniu niezbędnego wyposażenia oraz usług. Pamiętajcie, że robiąc zakupy przez nasz sklep Remiza.pl – Sklep Pożarniczy przyczyniacie się w ogromnej mierze do wspieranie naszego Portalu i społeczności.

 1. Województwo Podlaskie:
  • Data rozpoczęcia: 12 stycznia 2024
  • Data zakończenia: 2 luty 2024
  • Dostępne środki: 2 000 000 PLN

Pomoc można przeznaczyć m.in. na kupno węży pożarniczych, latarek, hełmów, radiotelefonu i umundurowania, a nawet samochodu pożarniczego. Dzięki dotacji można wykonać też remont sprzętu przeciwpożarowego czy pojazdów specjalistycznych. Na uwadze trzeba jednak mieć maksymalną kwotę wsparcia, o którą można się ubiegać we wniosku – wynosi ona 70 tys. zł

Więcej informacji tutaj: https://podlaskie.eu/region/konkurs-dla-gmin-na-wsparcie-osp.html

 1. Województwo Pomorskie:
  • Data rozpoczęcia: 16 stycznia 2024
  • Data zakończenia: 23 stycznia 2024
  • Dostępne środki: 1 100 000 PLN

Dofinansowanie można zatem przeznaczyć np. na pompy, ubrania bojowe, środki łączności, piły czy nożyce. Może to również być wyposażenie niezbędne do utrzymania umundurowania bojowego w należytym stanie takie jak pralki przemysłowe, suszarki oraz szafy do suszenia odzieży specjalnej, zależnie od konkretnych potrzeb danej jednostki. Kwota dofinansowania nie może przekraczać 20 tys. zł.

Więcej: https://pomorskie.eu/uwaga-strazacy-samorzad-wojewodztwa-ma-dla-was-ponad-milion-zl-rusza-pomorskie-osp-2024/

 1. Województwo Zachodniopomorskie:
  • Data rozpoczęcia: 15 stycznia 2024
  • Data zakończenia: 15 luty 2024
  • Dostępne środki: 1 000 000 PLN

Strażacy ochotnicy mogą zdobyć granty na prowadzenie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP oraz w ich otoczeniu. Środki będzie można przeznaczyć na wymianę instalacji elektrycznych, naprawę dachów, wymianę bram wjazdowych, odnowienie elewacji czy gruntowną modernizację szatni i sal szkoleniowych itd. Maksymalna wartość wsparcia wynosi 20 tys. zł

Więcej tutaj: https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/okragly-milion-na-granty-strazackie-2024

 1. Województwo Łódzkie:
  • Data rozpoczęcia: 6 stycznia 2024
  • Data zakończenia: 24 stycznia 2024
  • Dostępne środki: 3 000 000 PLN

Głównym celem zadania publicznego jest utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa publicznego na terenie województwa łódzkiego poprzez zwiększenie potencjału ratowniczego i poprawę możliwości funkcjonowania jednostek ochotniczych straży pożarnych. Każda jednostka OSP może ubiegać się o dofinansowanie do maksymalnie 20 tysięcy złotych.

Zadanie publiczne zgłaszane do otwartego konkursu ofert będzie realizowane poprzez:

Więcej informacji tutaj: https://www.lodzkie.pl/dotacje/dla-osp

 1. Województwo Lubelskie:
  • Data rozpoczęcia: 12 stycznia 2024
  • Data zakończenia: 26 stycznia 2024
  • Dostępne środki: 6 000 000 PLN

Pomoc finansowa może zostać przyznana między innymi na zakupy bieżące (tj. zakup węży pożarniczych, latarek, hełmów, radiotelefonów itp.), a także zakup “umundurowania specjalnego”, kominiarek, rękawic itd oraz zakup oraz remont specjalistycznego sprzętu.

Więcej tutaj.

DLACZEGO WARTO ROBIĆ U NAS ZAKUPY?

 1. Szeroki Asortyment: W naszym sklepie znajdziecie bogaty wybór sprzętu pożarniczego, od ubrań specjalistycznych po nowoczesny sprzęt ratowniczy.
 2. Konkurencyjne Ceny: Jesteśmy świadomi, jak ważne jest efektywne wykorzystanie dostępnych funduszy. Oferujemy atrakcyjne ceny i specjalne rabaty dla jednostek OSP, abyście mogli zakupić więcej za każdą złotówkę.
 3. Dostawa na Czas: Rozumiemy, że czas dla Was jest kluczowy. Gwarantujemy szybką i terminową dostawę, abyście mogli jak najszybciej korzystać z nowego sprzętu.
 4. Wsparcie Techniczne: Nasz zespół ekspertów jest gotów służyć Wam pomocą i poradą. Zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie techniczne, aby zrealizować Wasze projekty z pełnym profesjonalizmem.
Exit mobile version