Zapraszamy wszystkich czytelników, strażaków, ratowników, a także laików z zakresu pożarnictwa na obejrzenie filmu zrealizowanego przez OSP Charzykowy pod tytułem „Alarmowanie, wyjazd, akcja”. Na mnie ten film wywarł ogromne wrażenie, dlaczego? O tym w dalszej części newsa.

Każdy z nas w wolnej chwili lubi buszować w sieci szukając interesujących filmów realizowanych przez strażaków dla samych ratowników – gorąco polecamy Flamis.pl. W większości są to filmy zagraniczne z zachodu, dlatego wpadłem w nie mały szok, kiedy napisał do mnie jeden ze strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Charzykowy, abyśmy wypromowali na łamach naszego dziennika ich materiał „Alarmowanie, wyjazd, akcja”. Szczerze powiedziawszy jestem pod wrażeniem.

Na ich stronie internetowej czytamy:

„Prezentujemy Państwu film przedstawiający naszą społeczną pracę. Film kręcony w naszej jednostce, na terenie Charzyków oraz przy zakładzie w Nieżychowicach ukazuje procedury , wyjazd alarmowy oraz pozorowane działania ratownicze których scenariusz przedstawia wypadek samochodowy w którym wymagane jest użycie procedur ratownictwa medycznego, technicznego oraz techniki gaszenia w strefie wybuchu. Klip, zmontowany przez jednego z naszych strażaków tworzy ułożoną chronologicznie całość. Celem produkcji jest promocja naszej jednostki oraz reklama zachęcająca do rekrutacji.

Film ten powstał z inicjatywy strażaków OSP Charzykowy i nie jest materiałem szkoleniowym więc dopuszczamy możliwość popełnienia drobnych błędów, które być może zostaną przez Państwa zauważone. Prosimy o wyrozumiałość.”

o autorze

Redakcja