Piętnastego lutego około godziny 8:40 doszło do kolizji w miejscowości Aniołowo, na drodze krajowej numer 7. W zdarzeniu udział brały trzy pojazdy.

[galeria=8,prawa]Policja ustaliła, że kierująca samochodem osobowy marki Peugeot 206 jadąca w stronę Elbląga, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg. Skutkiem tego było obrócenie się samochodu na drodze. Niestety z przeciwka jechały dwa samochody. Kierujący pierwszym – Toyotą – nie miał szans uniknąć zderzenia. Uderzył czołowo w Peugeota. Kierowca drugiego samochodu widząc co się dzieje próbował uniknąć zderzenia i odbił gwałtownie w lewo. Pomimo tego manewru zahaczył w prawy tylni bok obracającego się Peugeota.

[galeria=10,lewa]Policja podała, że według ich ustaleń sprawcą zdarzenia jest kierująca Peugeotem 206. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Żadnej osobie uczestniczącej w kolizji nic się nie stało. Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze odbywał się wahadłowo, chwilowo podczas usuwania pojazdów z drogi strażacy zamknęli ruch całkowicie. W działaniach brał udział zastęp 343[N]21 z Państwowej Straży Pożarnej.

fot. Łukasz Sielewicz

o autorze

Redakcja