W ostatnich dniach do naszej redakcji zwrócił się przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej z Bębnowa (woj. świętokrzyskie) z apelem o pomoc, który decyzją redakcji Polskiego Serwisu Pożarniczego umieszczamy poniżej. Czytelnicy – prosimy o zainteresowanie.

Uboga, lecz chętna do działań jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z woj. świętokrzyskiego, pozyska lub zakupi auto pożarnicze, nadające się do godnych i sprawnych działań gaśniczych.

Aktualnie jesteśmy jednostką typu M z wielkimi chęciami do działania, czego dowodem może być ciągłe doposażanie się w sprzęt typu odcinki, ubrania koszarowe itp., a także czteroletnia dominacja w zawodach pożarniczych na szczeblu gminnym oraz wysokie miejsca na szczeblu powiatowym. W ostatnim czasie odremontowaliśmy także dach naszej remizy oraz wymalowaliśmy dwa garaże, jakimi dysponuje nasza strażnica. Od niespełna trzech lat staramy się o pozyskanie najważniejszego sprzętu – auta bojowego. Trudno otrzymać jakąkolwiek pomoc ze strony gminy, stąd jako bardzo zdeterminowani do pozyskania tego auta, przedstawiciele tejże jednostki, łapiemy się także takiej drogi, jak choćby to forum i jego czytelnicy.

[galeria=2,lewa]Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem auta wyposażonego w beczkę o pojemności od 1 tysiąca litrów – umożliwi nam to samodzielne podejmowanie jakichkolwiek działań na naszym terenie. Nie zależy nam na wspaniałym aucie. Zależy nam na samochodzie, który będzie sprawny, w miarę utrzymany oraz będzie autem nadającym się do ratowania życia i mienia w naszej okolicy. Na terenie naszej gminy występują trzy jednostki OSP – dwie typu S-1 (bardzo przestarzałe i zaniedbane auta), trzecią OSP jest jednostka typu S-2, włączona do struktur KSRG, posiadająca GBA 2,5/16 oraz GCBA 6/32.

[galeria=3,prawa]Naszą miejscowość z każdej strony otaczają lasy, dużo też ściernisk. Przez miejscowość przebiega droga relacji Warszawa – Kielce o średnim natężeniu ruchu. W związku z tym, że przeważającymi interwencjami przy jakich interweniują OSP z naszej gminy to pożary ściernisk oraz lasów, naszym marzeniem jest pozyskanie auta z napędem terenowym – 4×4.

Podsumowując – jeśli w Państwa jednostce bądź gminie stoi niepotrzebne, lecz sprawne auto posiadające zbiornik wodny – prosimy o jakiekolwiek sygnały. Może być to samochód wycofany z podziału bojowego i stojący na podwórku „u sąsiada”. Z wielką chęcią pozyskamy takie auto, bądź odkupimy je, lecz zastrzegamy, że kwota pieniężna jaką dysponujemy na chwilę obecną nie przekracza 5 tysięcy złotych.

[galeria=5,lewa]Jeśli macie Państwo informacje, które na podstawie powyższego apelu, mogłyby zainteresować zarząd wyżej opisanej jednostki, proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 515… (telefony w godzinach 14:30 – 22:00, także w soboty i niedziele).

Z podziękowaniami za zainteresowanie – druhowie.

o autorze

Redakcja