Do pożaru magazynów Iron Mountain doszło dzisiaj w Buenos Aires (Argentyna). Ogień zniszczył archiwum dokumentów korporacyjnych oraz sektora bankowego.

W akcji uczestniczyło 10 zastępów strażaków. Podczas trwania działań strażacy oraz pracownicy obrony cywilnej zostali przygniecieni przez 7-metrowy, ceglany mur, który niespodziewanie runął. Strażacy własnoręcznie usuwali gruz, by dostać się do swoich kompanów. Niestety śmierć poniosło dziewięciu strażaków. Siedmioro strażaków oraz pozostali ranni walczą o życie w szpitalu.

„Jesteśmy w głębokim smutku, który spowodowany jest śmiercią ratownikow, którzy zginęli, by ratować zakład. Nasze myśli są również z tymi, którzy zostali hospitalizowani. Życzymy im szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. – powiedział argentyński Sekretarz Bezpieczeństwa Sergio Bern.

Budynek został wyposażony w czujki dymu oraz system zraszaczy. Przyczyna wybuchu ognia nie jest jeszcze znana. Jeśli okaże się podpaleniem – dla firmy Iron Mountain nie będzie to pierwszy raz. Firma przechowuje i chroni informacje dla ponad 156 tysięcy firm i organizacji w w 36 krajach.

o autorze

Redakcja