Dzisiaj po godzinie 14:00 w miejscowości Krzywe (województwo podkarpackie) autobus kursowy marki Autosan zsunął się do przydrożnego, głębokiego rowu. Nikt nie został ranny. Na miejscu są już strażacy.

Autobusem marki Autosan H9 podróżowało dwie osoby, kierowca oraz jego zmiennik. Nikt nie został ranny! – uspokaja w rozmowie telefonicznej z redakcją Remiza.pl, Rzecznik Prasowy Brzozowskich strażaków kpt. Bogdan Biedka.

Najprawdopodobniej kierowca nie dostosował prędkości do warunków jazdy, przez co stracił panowanie nad pojazdem i zsunął się do przydrożnego, głębokiego na około 3 metry rowu.

Najprawdopodobniej autobus zostanie zabrany z miejsca zdarzenia przez właściciela, czyli lokalnego przewoźnika. Nie wiemy czy dojdzie do tego jeszcze dzisiaj, czy dopiero jutro. Do pomocy jedzie właśnie ciężki samochód ratownictwa drogowego z JRG Krosno, ale na chwilę obecną ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy w ogóle zostanie użyty. – dodaje kpt. Biedka.

Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG Brzozów, OSP KSRG Dydnia oraz OSP Witryłów. Pomoc lekarska nie jest potrzebna.

Bliższe okoliczności zdarzenia zbada Policja.

Foto: Brzozów 112

 

o autorze

Redakcja/K