6 grudnia w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbył się uroczysty apel służb mundurowych.

W trakcie uroczystości 65 strażaków z województwa podkarpackiego zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe, a policjanci i pracownicy Policji garnizonu podkarpackiego otrzymali nadane postanowieniem Prezydenta RP Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i odznaki resortowe „Zasłużony Policjant” i „Medale za zasługi dla Policji” nadane decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Babiec i komendant wojewódzki policji insp. Henryk Moskwa.

Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz naszej Ojczyzny, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Foto. mł. bryg. Marcin Betleja/KW PSP w Rzeszowie

o autorze

Redakcja/Łukasz