W trakcie akcji w miejscowości Rudzica jeden z kierowców zadzwonił na policję i zgłosił, że wozy strażackie blokują drogę.

Ale od początku. We wtorek, 2 stycznia około godziny 22 do SK KM PSP w Bielsku-Białej wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym w miejscowości Rudzica. Po dojechaniu na miejsce strażacy natychmiast przystąpili do akcji, a wozy strażackie zaparkowały na ulicy dojazdowej blokując przejazd. Były prawidłowo oznakowane.

Gdy inni kierowcy cierpliwie czekali, 23-letni mężczyzna kierujący dostawczym Iveco zaczął się awanturować ze strażakami i zażądał odblokowania drogi. Na nic zdały się tłumaczenia dowodzącego akcją. Mężczyzna postawił zadzwonić na policję.

Na miejscu pojawili się policjanci z Jasienicy i od razu wyczuli od 23-latka zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie około 1,5 promila alkoholu.

Teraz odpowie przed sądem na prowadzenie samochodu pod wpływem, za co grozi do dwóch lat więzienia. Prawdopodobnie straci również prawo jazdy.

Foto. OSP Rudzica

o autorze

Redakcja/Łukasz