14 czerwca około godziny 14:00 doszło do wybuchy butli z gazem znajdującej się w kuchni na pierwszym piętrze w domu jednorodzinnym znajdującym się w miejscowości Baryczka (woj. podkarpackie). Budynek został całkowicie zniszczony. Z relacji strażaków wynika, iż dom trzymał się na dwóch ścianach.

Siła eksplozji była tak potężna, że w promieniu kilkudziesięciu metrów w okolicznych budynkach popękały szyby. Najszybciej na miejsce zdarzenia dojechał zastęp OSP Niebylec. Druhowie wydobyli z płonącego budynku lokatora, którym okazał się 73-letni mężczyzna. Jego stan był bardzo ciężki, dlatego został on przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na szczęście w chwili wybuchu pozostali lokatorzy byli poza domem.

Budynek znajdował się około 20 m od drogi drogi krajowej nr 9. Ze względu na bezpieczeństwo została ona całkowicie zablokowana. Kierowcom wyznaczono objazdy. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał rozbiórkę budynku. W akcji gaśniczej brało 45 strażaków. Przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana.

Zdjęcia: nowiny24

o autorze

Redakcja