Jeszcze w tym roku komendy Państwowej Straży Pożarnej z Dolnego Śląska zostaną doposażone w nowe samochody ratowniczo – gaśnicze.

Kilka dni temu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu opublikowała Plan zamówień publicznych przewidywanych do przeprowadzenia w 2020 roku. W planie znalazły się cztery:

  • Przebudowa i przystosowanie ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego na samochód wężowy (chodzi o uszkodzony podczas pożaru samochód GCBA MAN TGS z JRG Dzierżoniów, do zdarzenia doszło kilka lat temu),
  • Dostawa 6 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych,
  • Urządzenia oraz oprogramowanie informatyczne,
  • Zakup samochodu operacyjnego dla KW PSP Wrocław.

Jak poinformowała nasz serwis Dolnośląska Komenda Wojewódzka PSP, zakup sześciu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych zostanie sfinansowany z budżetu państwa, funduszu wsparcia PSP, środków ubezpieczeniowych KG PSP i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacowana wartość zamówienia to 5,2 mln zł brutto.

Wozy trafią do Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, Trzebnicy, Kamiennej Górze, Strzelinie, Górze i do Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu.

Przetarg zostanie ogłoszony w maju lub czerwcu br.

Foto. facebook/Legnica112

o autorze

Redakcja/Łukasz